DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ

Doğa Yürüyüş Turları, şehirden kaçmak isteyip de şehirden çok fazla uzaklaşmak istemeyenler için hazırlanan günübirlik doğa turlarını kapsamaktadır. Günübirlik doğa yürüyüş turları 7'den 77'ye herkesin katılacağı orta zorlukta parkurlardan oluşmaktadır.


KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ

Ülkemizde kuş varlığını oluşturan 380 kuş türünden yaklaşık 200 kadarı Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu arasında göçüp duran yaygın göçmen kuşlardır. Kıbrıs, sahip olduğu endemik türlerden dolayı Endemik Kuş Alanı’nın (EKA) Avrupa Birliği’ndeki tek temsilcisidir.


 

BOTANİK TURLAR

Kuzey Kıbrıs’ta 150’ye yakın değişik türde Gramineae out dahil, doğal olarak yetişen tahmini 1900 çeşit çiçekli bitki bulunmaktadır. Dünyada bilinen orkide türlerinden 30’u sadece Kuzey Kıbrıs’ta yetişmektedir. Dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan ve yalnız Kuzey Kıbrıs’ta yetişen 19 bitki türü bulunmaktadır.


 

ARKEOLOJİK TURLAR

Kıbrıs'in pek çok saklı güzelliği ve geçmiş dönemlere ait tarihini merak eden misafirlerimizin ilgi odağı olan tatil bölgelerinde özel arkeolojik tur programlarının düzenlenmesiyle, tarihi dokuları ve bölgeleri daha yakından görebilmek mümkün.


 

GASTRONOMİ TURLAR

Gastronomi Turları, Kıbrıs'a özgü yemeklerin sunulmasıyla Kıbrıs'a ait kültürel kimliği ve mirası yansıtmaktadır. Yerel tatları gastronomi turları sayesinde keşfedebilirsiniz.


 

KÜLTÜR TURLARI

Kültür turları, Kıbrıs'ın tarihi ve doğal güzelliklerinden oluşan kültürel mirasını keşfetmenizi sağlayacak turlardır. Kültür turları ile Kıbrıs kültürüne ait el işlerini ve sanatını inceleyebilirsiniz.